wtorek, 24 grudnia 2013

Świąteczny decoupageTym razem niestety nie mam dla Was stylizacji, jednak pokażę Wam coś świątecznego.
Wczoraj udało mi się stworzyć takie oto pudełko metodą decoupage. Dzisiaj chcę Wam pokazać jak to się robi. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga skupienia i ogromnej cierpliwości. Jest też czasochłonne. Mnie zajęło 2,5 h ale to tylko z takiego powodu, że musiałam mieć wszystko idealnie przycięte i wyrównane.
A więc zacznijmy od tego - co przygotować?
1.


1. pudełko lub coś co chcemy ozdobić
2. przynajmniej 2 pędzle
3. serwetki ze wzorami których chcemy użyć
4. klej do drewna najlepiej wikol
5. lakier do drewna
6. podkładkę 
2.

Ściągamy WSZYSTKIE warstwy z serwetki. Pozostawiamy tylko tą ze wzorami. Jest to bardzo ważne, ponieważ później kiedy będziemy je przyklejać, przyklei się tylko dolna warstwa chusteczki. Mi właśnie udało się nie zauważyć, że serwetka ma 3 warstwy i ściągnęłam tylko jedną przez co później miałam problem.
3.

Następnie wycinamy z serwetki to co nas interesuje.

4.

Teraz musimy stworzyć jakąś wizję tego co chcemy stworzyć. Najlepiej ułożyć sobie wszystko i zobaczyć czy zajmie tyle miejsca ile powinno. 
5.

Kiedy dokładnie wiemy już jak dzieło będzie wyglądać, przyklejamy je nakładając na drewno klej i rozsmarowując go pędzlem. Później przykładamy obrazek i delikatnie palcem go przyklepujemy. Nie można zrobić tego mocnymi ruchami, ponieważ w tym momencie serwetka jest nasiąknięta klejem i łatwo może się rozerwać.
 6.

Czekamy chwilę aż klej wyschnie i zabieramy się do lakierowania. Nakładamy pędzlem lakier zamalowując całą powierzchnię pudełka. Tym razem lakieru może być dużo - ale oczywiście w granicach rozsądku. Najlepiej jest otworzyć wtedy pudełko, bo góra z dołem może przykleić się do siebie i tak już zostawić do końca. 
Na końcu zostawiamy dzieło do wyschnięcia. Nie umiem określić ile dokładnie potrzebuje czasu. To pewnie zależy od lakieru. Ja zostawiłam na 5 godzin i po tym było suche.

Tak prezentuje się pudełko po zakończeniu.
Mam nadzieję, że to będzie dla Was przydatny wpis i że kiedyś z niego skorzystacie. 

Chciałam Wam jeszcze życzyć wszystkiego co najlepsze. Żebyście te święta spędzili w gronie, które kochacie i aby były to dla Was szczególnie piękny czas. Trzymajcie się ciepło i nie spędzajcie tak pięknego wieczoru przed komputerem! Wesołych Świąt!

instagram follow ;)

4 komentarze:

 1. Przepięknie Ci wyszło !! Jestem pod ogromnym wrażeniem :) Gdybym miała sama coś z drewna chętnie wykonałabym coą takiego. Prześliczne, naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. niesamowity efekt, masz do tego smykałkę =) obserwuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pomysl jak i wykonanie :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 4. swietne tez kiedys robilam takie cuda ale teraz brak czasu. Przy okazji zapraszam Cie na http://charmeecloud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cenię wszystkie komentarze, szczególnie te nie kończące się stwierdzeniem "fajny post", lecz wnoszące coś do mojej głowy.